O NAS

ikarus
DSC_1574

Marcin Gromadzki
Public Transport Consulting

Marcin Gromadzki, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Lądowego, specjalizacja komunikacja miejska.

Pasjonat badań marketingowych i planowania oferty przewozowej w publicznym transporcie zbiorowym. Od 1991 r. projektant gdyńskiej komunikacji miejskiej, współodpowiedzialny za dostosowanie oferty ówczesnego MZK w Gdyni (tras linii i rozkładów jazdy) do dynamicznie zmieniających się realiów gospodarki rynkowej, a od 1992 r. także rzecznik prasowy w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

W latach 1994-2010 prowadzący działalność dydaktyczną na różnych uczelniach, w tym na Uniwersytecie Gdańskim – w zakresie przedmiotów związanych z ekonomiką komunikacji miejskiej lub badaniami marketingowymi w transporcie.

Od 2008 r. prowadzi działalność gospodarczą pn. Marcin Gromadzki Public Transport Consulting, której główną sferą aktywności jest opracowywanie koncepcji optymalizacji eksploatacyjno-ekonomicznej sieci transportu publicznego, na podstawie przeprowadzonych wcześniej kompleksowych badań popytu lub (i) preferencji i zachowań komunikacyjnych użytkowników tego transportu lub też szerzej – mieszkańców danego obszaru. Przygotowywane projekty obejmują gotowe do wdrożenia rozkłady jazdy, zakładające koordynację ruchu pojazdów różnych linii w skali całej sieci komunikacyjnej. Takie podejście skutkuje wymierną poprawą jakości funkcjonowania danej sieci komunikacyjnej, co też z reguły przekłada się na wzrost liczby pasażerów lub (i) przychodów.

W 2006 r. (mając 34 lata), Marcin Gromadzki został odznaczony orderem „Zasłużony dla komunikacji miejskiej”, stając się najmłodszą w historii osobą wyróżnioną tym odznaczeniem.

Nasza lokalizacja